Priguši svjetlo
Moderno i klasičnoMnogima je prigušivanje dio osnovne opreme stambenog prostora. Mogućnost prilagođavanja svjetla vašim osobnim željama u bilo kojem trenutku i učiniti ga ugodnijim uvijek je bilo moguće s konvencionalnim žaruljama sa žarnom niti i halogenim žaruljama u kombinaciji s vanjskim prigušivačem. Danas se svaki izvor svjetla ne može prigušiti, ali postoje brojne nove alternative klasičnom prigušivanju - čak i bez ugradnje prigušivača.
Možete li prigušiti svaku lampu?
Prethodno su žarulje sa žarnom niti i halogene žarulje mogle biti opremljene vanjskim prigušivačem ili integriranim prigušivačem - npr. B. u podnoj svjetiljci – može se prigušiti bez napora. Današnje LED svjetiljke moraju biti izričito navedene kao prigušljive i zahtijevaju odgovarajući LED prigušivač.
Možete saznati je li lampa prigušiva ili ne u detaljima artikla. Informacija "prigušiva se: da" može se pronaći u detaljima artikla i na samom pakiranju svjetiljke.
U osnovi dimabilni, ali zbog niske energetske učinkovitosti sve se više povlače s tržišta.
Uz nekoliko iznimaka, ne može se prigušiti. Prigušivanje također može utjecati na vijek trajanja žarulje ako se koristi pogrešan prigušivač.
Dostupan u verzijama s prigušivanjem i bez prigušivanja. LED žarulje zahtijevaju prigušivač prikladan za LED.
Razlikuje se ovisno o proizvodu. Za LED svjetla koja se mogu prigušiti, detalji artikla otkrivaju kako ih prigušiti. Tehnologija prigušivanja često je integrirana.
LED svjetla s ugrađenim LED diodama
U tom slučaju mogu se oštetiti prigušivači i svjetiljke. Žarulja će vjerojatno početi treperiti i treperiti, neće uopće svijetliti ili će prerano otkazati.
Kako ugraditi klasični elektronički dimer?
Dimeri se koriste za kontrolu svjetline svjetiljki. Klasični dimer trajno se montira na zid i zamjenjuje obični zidni prekidač. Ovaj tip dimmera može se relativno lako naknadno ugraditi. Međutim, izričito ističemo da se kod radova na električnim sustavima trebate posavjetovati s električarom jer u slučaju nepravilnog rukovanja postoji opasnost po život.
Pri kupnji klasičnog dimera važno je paziti da odgovara izvoru svjetla. U pravilu će to danas biti LED dimmer, odnosno stražnji rubni (rjeđe prednji) dimmer koji je namijenjen za rad s prigušljivim LED svjetiljkama i svjetlima. S nekim LED prigušivačima kasnije možete praktično odabrati želite li koristiti kontrolu prednjeg ili zadnjeg ruba.
Okretna kontrola može se kontinuirano podešavati na željenu svjetlinu. Pritisnite za uključivanje ili isključivanje svjetiljke.
Držanjem navigacijskog prekidača kontrolirate svjetlinu. Proizvodi obično imaju funkciju memorije za održavanje razine zatamnjenja.
Zašto moja prigušiva LED lampa zuji i treperi?
Treperenje svjetiljke pri prigušivanju često se događa kada je korišten pogrešan prigušivač. Pojedinosti o artiklu lampe otkrivaju koji se prigušivač može koristiti. Ako ste u nedoumici, naš opis artikla rado će vam pomoći.
Možete li prigušiti svaku lampu?
Prethodno su žarulje sa žarnom niti i halogene žarulje mogle biti opremljene vanjskim prigušivačem ili integriranim prigušivačem - npr. B. u podnoj svjetiljci – može se prigušiti bez napora. Današnje LED svjetiljke moraju biti izričito navedene kao prigušljive i zahtijevaju odgovarajući LED prigušivač.
Možete saznati je li lampa prigušiva ili ne u detaljima artikla. Informacija "prigušiva se: da" može se pronaći u detaljima artikla i na samom pakiranju svjetiljke.
Pametna žarulja umetnuta u svjetiljku može se podesiti na željenu svjetlinu u bilo kojem trenutku i bez dodatnih prigušivača.
Ovisno o proizvodu, različite boje u RGB prostoriji mogu se koristiti za postavljanje svjetlosnih scena koje daleko nadilaze klasično zatamnjenje.
Pametni zidni prekidači rade bežično pomoću baterije ili čak bez napajanja i koriste se kao zidni dimer ili daljinski upravljač.
Kao alternativa pametnom telefonu, mnogim pametnim svjetiljkama također se može upravljati pomoću daljinskog upravljača specifičnog za sustav (uključen ili dostupan zasebno, ovisno o proizvodu).
Rade li prigušivači koji su već instalirani i s pametnim svjetiljkama?
Ne, za pametne svjetiljke i svjetiljke potrebno je ukloniti postojeće prigušivače u kućnoj instalaciji kako se pametni elementi ne bi oštetili.
Što WarmGlow, GlowDim, DimTone, DimToWarm i Sunset Dimming znače za LED svjetiljke?
Žarulje sa žarnom niti i halogene žarulje svijetle toplije kada su prigušene: temperatura volframove niti opada, proizvodeći svjetlost s većim sadržajem crvene boje.
Međutim, normalna prigušiva LED svjetiljka održava svoju temperaturu boje. Za ponovno stvaranje efekta postoje posebne LED svjetiljke s mogućnošću prigušivanja, koje, ovisno o proizvođaču, imaju nazive kao što su WarmGlow, DimTone, GlowDim, Dim to Warm ili Sunset Dimming.
Ove LED svjetiljke obično su opremljene dodatnim crvenim LED diodama koje postaju svjetlije kada se priguše u usporedbi s toplo bijelim LED diodama i tako daju crvenije svjetlo. Spektar temperature boje razlikuje se od proizvoda do proizvoda.
Proizvođač: Philips
Temperatura boje: 2.200 – 2.700 Kelvina
Proizvođač: Osram
Temperatura boje: 2.000 / 2.200 – 2.700 Kelvina
Proizvođač: Paulmann
Temperatura boje: 1.800 – 3.000 Kelvina
Integrirana rješenja za prigušivanje
S ovim proizvodima ne trebate vanjski prigušivač ili pametni telefon - sva tehnologija je u lampi ili žarulji. To posebno olakšava naknadnu ugradnju pogodnosti prigušivanja.
Osobito kod mnogih LED svjetiljki tehnologija prigušivanja već je ugrađena u svjetlo, na primjer u slučaju rasvjetljivača u obliku rotacijske kontrole ili u slučaju stolnih svjetiljki u obliku prigušivača na dodir.
Lampe i svjetla s tehnikama kao što su Easydim, Simply Dim ili 3-Step-Dim prigušuju se uobičajenim zidnim prekidačem i bez pametnog telefona. Pritiskom nekoliko puta jednostavno prelazite između razina zatamnjenja.