- Prethodno
- Stranica 1
- ...
- 12
- 13
- 14
- Sljedeći
Do 65% popusta na preko 15.000 artikala Uštedite sada
Solarna svjetla su prekrasna i ekološka opcija za dodavanje prekrasnih sjajnih akcenta u vaš vrt. Svjetlo ga također čini sigurnijim. Ne morate polagati kablove u vrt i ne morate mukotrpno postavljati svjetla.
I što je najbolje: ova se svjetla ne pojavljuju kao dodatna stavka na računu za struju. Jer energiju dobivaju isključivo od sunca.
Tako je lako integrirati solarna svjetla u svoju vrtnu rasvjetu.
Kao što vidite, solarna svjetla imaju brojne prednosti - u širokom rasponu dizajna i za široku paletu primjena.
Pa što čekaš? Dajte svom vrtu najljepšu svjetlost i sjajne naglaske bez dodatnih troškova električne energije.
Naravno, korištenje solarnih svjetala više nije ograničeno samo na dekorativne svrhe. Zbog toga je svjetlina ili vrijednost lumena solarnih svjetala jako različita. Nitko ne želi cijelo susjedstvo obasjati ukrasnim svjetlima s balkonskog stolića. Ali nije dovoljno ni samo malo rasvjete za raspoloženje na vrtnoj stazi.
Zato svjetlina uvelike ovisi o modelu i - budimo iskreni: za ukrasna svjetla nije baš važna, zar ne? Međutim, s praktičnim modelima kao što su svjetiljke za stazu i zidne svjetiljke to je vjerojatnije. Zato ovi proizvodi mogu lako doseći do 400 lumena.
U pojedinostima o proizvodu možete pronaći raščlanjenu vrijednost lumena izravno za odgovarajući proizvod. A u našem ćete vodiču pronaći sve što trebate znati o pojmu lumen.
Dekorativno:
Praktično:
To prije svega ovisi o kvaliteti svjetla. Točnije, kvaliteta ugrađene baterije i žaruljica. Ali i apsorbirana sunčeva energija. Stoga je vrijeme osvjetljenja otprilike između 5 i 20 sati. Međutim, u pravilu je 8 do 10 sati koje većina solarnih svjetiljki može lako izdržati.
Ako želite vrlo jednostavno: kroz sunce. Jer bez energije sunca, ništa ne radi sa solarnim svjetlima. Ako hoćete malo preciznije: kroz sunce, solarni modul, bateriju i fotonaponski efekt.
Solarna svjetla rade neovisno o stvarnoj električnoj mreži i opremljena su solarnim modulom i baterijom umjesto strujnog kabela. Tijekom dana solarni modul apsorbira sunčevu svjetlost i fotonaponskim efektom je pretvara u električnu energiju, koja se zatim pohranjuje u bateriju.
Kada padne mrak, pohranjena energija se otpušta u svjetiljku tako da ona svijetli. Automatski senzor za sumrak automatski prebacuje svjetlo iz načina rada za pohranu u način rada svjetla.
Ovisno o vremenu vani i količini sunca koju solarni modul može apsorbirati, trebat će vremena da se vaša solarna svjetlost napuni. Sja li ti sunce na licu? Ili je više oblačno? Ili pada jaka kiša, a sunce se danas sigurno neće pojaviti?
U pravilu, za lijepog, sunčanog dana, sunčeva svjetlost apsorbirana tijekom dana dovoljna je da vašoj solarnoj lampi osigura dovoljno energije.
Nažalost, Na početku se morate malo strpiti. Ali zapravo samo na početku. Ako se solarno svjetlo koristi prvi put, baterija bi trebala biti potpuno napunjena u roku od 2 dana ili do 10 dana po lošem, oblačnom vremenu. Morate imati toliko strpljenja! Međutim, to osigurava da uređaj ili njegova tehnologija zapravo mogu isporučiti maksimalne performanse baterije.
Savjet za zimu: Budući da mnoga solarna svjetla nisu prikladna za rad zimi i izlazna svjetlost obično nije dovoljna za njihovo optimalno punjenje, najbolje je držati svoja solarna svjetla u svoje četiri sobe tijekom hladnih mjeseci Nabavite zidovi**. To štiti svjetlo i, prije svega, bateriju od smrzavanja i drugih vremenskih utjecaja.
Onda kad sunce zađe. Većinu solarnih svjetiljki ne morate sami uključiti da bi zasvijetlile. Čim padne mrak, automatski se uključuju zahvaljujući ugrađenom senzoru za sumrak.
Napominjemo: Vanjski izvori svjetlosti, kao što su druga vrtna svjetla ili ulična rasvjeta, ponekad mogu smetati. Zbog umjetne rasvjete, senzor jednostavno percipira okolinu kao presvijetlu da bi uključio solarno svjetlo.
Osim senzora za sumrak, mnoga solarna svjetla još uvijek imaju prekidač za uključivanje i isključivanje. Paljenje i gašenje svjetla uvijek funkcionira!
Da, postoje. Osim svjetleće staklenke za pekmez za vrtni stol, solarna svjetla mogu se koristiti i praktično, na primjer kao staza ili zidno svjetlo. A detektor pokreta poput ovog jednostavno je potpuno praktičan. Svjetlo se stvarno pali samo kada izađete ispred ulaznih vrata ili na vrtnu stazu ili prilaz. Ali ne prije. Ovo štiti bateriju i životni vijek žarulja. A ako lampa traje duže, štedite mnogo novca i naravno štitite okoliš.
Međutim, pripazite da se vaši grmovi, grmovi i cvijeće ne zabavljaju rastući iznad detektora pokreta. Budući da to može značajno utjecati na funkcionalnost. Zato vrijedi sljedeće: držite dovoljan razmak.
Imate li dodatnih pitanja o solarnim svjetlima? Zatim se možete obratiti našem stručnom savjetovanju - ovdje možete pristupiti našem obrascu za kontakt.
Precrtane cijene na Lumories.hr odgovaraju preporučenoj cijeni proizvođača.
Sve cijene u EUR, uklj. 25% PDV-a i bez troškova dostave.