Winter Sale: Do 70% popusta u svim kategorijama Uštedite sada
Držite oči otvorene pri odabiru dizajnerskih zidnih svjetiljki! Jer svijet dizajna zidnih lampi nikada nije bio tako raznolik kao danas. Da, naravno, to je također zato što se možemo osvrnuti na dugu, dugu povijest dizajna i npr. B. mnogi klasici i danas su jednako popularni kao što su bili prije stotinjak godina. Što se tiče stolnih lampi, na primjer stolna lampa Wagenfeld iz Tecnolumena.
Ali to je također zbog razvoja tehnologije rasvjete – i onoga što dizajneri mogu učiniti s njom. Ne, ne govorimo o spirali za uštedu energije kao elementu dizajna. Već razmišljamo korak dalje – pogađate: LED.
Saznajte zašto je ova tehnika osvjetljenja toliko popularna među dizajnerima. Upoznajte stilove. Otkrijte prave klasične svjetiljke. Sve ovdje na Lumories.hr.
Imate središnje (a ponekad i ne baš središnje) grlo u koje uvrnete zdepastu žarulju. I okvir je izgrađen oko toga: Ovako je izgledao rad dizajnera svjetla. Vrlo, vrlo grubo rečeno, naravno.
Barem dok nije došao LED! "Prije smo bili vezani za žarulju i morali smo graditi oko žarulje", objašnjava Gigi Ranica, osnivač i dizajner Knikerbokera, u intervjuu za Lumories.hr. "Sada napravite svjetiljku i zatim umetnite LED."
Što se točno promijenilo? Pa, s jedne strane postoje prednosti ove tehnologije rasvjete za potrošača, uključujući velike uštede energije, dug životni vijek i da, također prekrasno svjetlo. Ali ta svojstva sada nisu problem.
Ono što je LED dalo dizajnerima zidnih svjetiljki je sloboda dizajna - kroz kompaktnost tehnologije rasvjete. Svaki dizajner rasvjete može kreirati točno onakav dizajn zidne svjetiljke koji ima na umu. Budući da se tehnologija LED rasvjete uklapa u sve dizajne kao da je "nevidljiva". Naravno ne kada je svjetlina u pitanju. Ali samo kada su u pitanju velike staklene žarulje koje se mogu vidjeti negdje u ili na lampi.
Dizajniranje s LED-om nije samo "mnogo lakše", kako kaže Gigi Ranica, već je i jednostavno stilski, moderno i ponekad futurističko. Upravo onakav kakav dizajner želi da bude.
Dizajnerska zidna svjetla su tu da se pokažu - to je istina. I naravno, spavaća soba je dostupna samo odabranim ljudima. Ali oni su nešto posebno. I ti si jedan od njih! Ne želite uobičajenu spavaću sobu, već pravo utočište za dobar osjećaj - možda s dozom luksuza?
Ako ste upućeni u dizajn, nećete koristiti obične stropne i noćne lampe za osvjetljavanje spavaće sobe, već npr. Npr. orijentalna svjetiljka iz snova By Rydéns ili zidna lampa modernog dizajna iz Fontana Arte.
U dnevnoj sobi možete impresionirati, pokazati se i biti ponosni na svoju dizajnersku zidnu svjetiljku Northern, Ingo Maurer ili Swarovski. Dnevni boravak je mjesto prestiža.
Pa, na kraju se također udobno smjestite na svoju kožnu sofu ili čitate u fotelji. Onda vam treba i dobro sobno svjetlo. I uvijek drugačije, ovisno o tome što radite.
Tada bi bilo korisno posjedovati prigušivo zidno svjetlo. Ako se želite uštedjeti muke s ugradnjom vanjskih prigušivača, pogledajte moderna svjetla Easydim, koja se mogu prigušiti uobičajenim prekidačem na zidu. Budući da je tehnologija prigušivanja potpuno u svjetiljci. Ovo je također oblik modernog dizajna!
Stilski izgledom, moderno tehnologijom – to bi bila lijepa kombinacija za hodnik, zar ne? To može funkcionirati pomoću dizajnerskih zidnih svjetiljki na koje povezujete detektor pokreta. Ovako se npr. B. Osvjetljava vaše stepenice kada hodate po njima. Inače ne.
Za što je ovo dobro? Jednostavno: Stvaraju sigurnost (jer tko uvijek pali prekidač kad se morate “načas” popeti mračnim stepenicama). Osim toga, štedite struju i štitite žarulje.
Govoreći o izvorima svjetla: Koji izvor svjetla biste preferirali kod dizajnerskih zidnih svjetiljki (kao i kod svih drugih svjetiljki)? LED! Također za svjetla s detektorima pokreta. Zato što sjajna tehnologija pruža trenutačnu 100% svjetlinu.
Kupaonica: težak prostor za dizajnere. Zahtjevi za kupaonsku rasvjetu u pogledu zaštite od prodora vlage i stranih tijela vrlo su zahtjevni.
Zato dizajn ovdje obično izgleda drugačije: Samo svjetlo je element dizajna. Na primjer, s LED trakama koje učinkovito i u boji osvjetljavaju ogledalo. Ili žarulje za pametnu kuću, koje se u trenu prebacuju s praktične rasvjete za nanošenje šminke i brijanja na opuštajuću nijansu ljubičaste. Možda lagano pulsirajuće kako biste se stvarno mogli opustiti uz pjenušavu kupku.
Zamislite da ste dizajner svjetla. I imali biste priliku u potpunosti se ostvariti. Možete izraditi dizajnersku zidnu lampu svojih snova. Biste li se onda fiksirali na jedan stil? Ne baš. Kao ni (većina) dizajnerskih tvrtki. Čak i tvrtka poput Masiera stvara veze između stilova. U ovom slučaju: klasično i moderno. “Klasika malo modernija, moderna malo klasičnija”, kaže Enrico Maria Masiero u intervjuu za Lumories.hr . Ali sloboda dizajnera danas ide mnogo dalje. Ne samo zahvaljujući LED-u.
Držati pregled u kreativnoj poplavi nije lako. Mogli biste npr. B. pokušajte klasificirati talijanski dizajn, koji kombinira ekstravaganciju i klasicizam i cijeni tradicionalnu izradu u proizvodima. Kako to točno dizajner radi svaki put je drugačije, nekad zlatno, nekad bijelo, nekad razigrano ili moderno.
Nordijski dizajn nije ništa manje eksperimentalan, ali vrlo prizemljen i zaljubljen u prirodu, s puno drva i sveukupnim funkcionalnim karakterom. Ali ako mislite da se ovdje suzbija kreativnost, varate se!
Postoji beskrajna raznolikost stilova kada je riječ o dizajnerskim zidnim svjetiljkama. Gotovo da nema granica kreativnosti. Lijepa stvar kod toga je: ni vaš odabir nije bitan!
Naravno, tijekom desetljeća, neki su dizajni “osvijetlili” poseban status: status klasika! Neka su svjetla bila tražena na isti način svake godine od svog nastanka - Tolomeo od Artemide na primjer. Druge su ponovno posebno tražene nakon nekog vremena jer su izvorne vrijednosti koje je lampa utjelovila sada ponovno popularne i moderne. To uključuje, na primjer: B. Bauhaus svijetli poput stolne lampe Wagenfeld. S krajnjeg sjevera dolaze i drugi klasici, npr. B. od svjetski poznatog brenda Louis Poulsen. Neki su klasici čak doveli do potpuno nove kategorije rasvjete kad su nastali - Arco iz FLOS iz 1962., na primjer. A tvrtke poput KARE svake godine donose nove, uzbudljive rasvjetne kreacije koje brzo uživaju status modernog klasika.
Dizajnerska svjetla za zidove, stropove ili utičnice: Ovdje ćete pronaći kreativne svjetove koje možete uvijek iznova otkrivati!
Imate li još pitanja o dizajnerskim zidnim svjetiljkama? Zatim kontaktirajte naš stručni savjet. Ovdje možete pristupiti našem obrascu za kontakt.
Precrtane cijene na Lumories.hr odgovaraju preporučenoj cijeni proizvođača.
Sve cijene u EUR, uklj. 25% PDV-a i bez troškova dostave.