Do 65% popusta na preko 15.000 artikala Uštedite sada
LED ugradbeni reflektori smanjuju osvjetljenje na osnovno. Sjajno mjesto na stropu. Ovo još nije dizajn. Ali vi možete napraviti dizajn od toga. U vašim sobama.
Bezbroj je ideja kako koristiti LED ugradbene reflektore.
A za razliku od halogenih žarulja, s ekonomičnim LED diodama također činite nešto za svoj novčanik i okoliš.
“Što točno želim učiniti?” Trebali biste malo razmisliti o tome na početku. Najbolje je ako gradite ili renovirate. Budući da bi naknadna ugradnja ugradbenih svjetala mogla biti malo kompliciranija. A gdje započne komplicirano, zabava obično završi.
Za početak napravite razliku između dva cilja:
U prvom slučaju trebate puno LED ugradbenih svjetiljki. Po mogućnosti cijeli set ili nekoliko njih. U drugom slučaju, single spotovi su pravi izbor.
Montirate ga u jednom ili više redova na strop. Ili bolje rečeno u njemu. Pojedinačna mjesta su obično fiksna, što znači: da se nakon toga više ne mogu rotirati ili pomicati. Ne morate, jer ovdje se radi o sveobuhvatnom osvjetljavanju prostorija.
I sve to bez tipičnih stropnih svjetala.
Točnije, ugradna svjetla preuzimaju funkciju mnogih malih stropnih svjetiljki.
A to štedi prostor. Osobito kod niskih stropova ili općenito malih prostorija, LED ugradna svjetla više izgledaju kao dio prostorije, a ne kao dodatno svjetlo. Zbog toga se soba čini puno većom nego što jest.
A budući da je sve osvijetljeno na uravnoteženiji način s nekoliko svjetala nego s jednim središnjim svjetlom, LED ugradna svjetla stvaraju istinski uravnotežen koncept osvjetljenja.
Trebate li pomoć s tim? Nema problema! Slobodno se oslonite na naše stručne savjete. Postoje pametni planeri rasvjete koji vam mogu pomoći odabrati svjetla za pojedinačne dimenzije vaše sobe. Kontakt podatke možete pronaći u nastavku.
Instalirate ga tamo gdje želite stvoriti novi otok svjetlosti. Ili gdje treba prikazati poseban predmet u sobi. Vaza ili stolac za čitanje, na primjer.
Vaza ili fotelja bolje bi pristajale malo desno, ali reflektor je već čvrsto postavljen? Tada biste od samog početka trebali koristiti rotirajuće i zakretne reflektore. Nakon sklapanja još uvijek se mogu poravnati s milimetarskom preciznošću.
Samo gimbal emiteri nude još veću fleksibilnost. Dakle one koje su pričvršćene na dva prstena. Ta se reflektora zatim mogu okrenuti prema stropu kako bi se dobilo indirektno svjetlo . Ako je to ono što želite, možete ih pronaći ispod _stropnih reflektora_ . Okretanje ugradne svjetiljke prema stropu ionako nema smisla.
Razlika je u tehnologiji rasvjete. I u tome što tehnologija rasvjete radi.
Ušteda energije od 60% u odnosu na halogene svjetiljke govori u prilog LED ugradbenim svjetiljkama. Osim toga, LED diode svijetle do 50.000 sati.** To znači da su LED ugradbeni reflektori gotovo u potpunosti bez održavanja (i ako se inače penjete uz ljestve svakih nekoliko mjeseci kako biste promijenili dvadesetak halogenih reflektora u hodniku, više nikada neće poželjeti ništa osim LED-a).
Kako biste odabrali prave LED ugradbene reflektore i nakon toga ne morali brinuti, evo nekoliko stvari na koje trebate obratiti pozornost:
Razred energetske učinkovitosti. Ušteda počinje od A razreda energetske učinkovitosti. Što više plusa iza A, to bolje. Ali LED ugradbeni reflektori svima štede novac.
Niste morali paziti na svjetlu boju. Kod halogenih lampi, jer je uvijek bila topla bijela. Topla bijela (oko 3000 Kelvina) za dnevne sobe uključujući kupaonicu pravi je izbor. Čak i ako ponekad može biti dosadno provjeravati je li svijetla boja proizvoda prava: učinite to. Prije nego što plavičasta dnevna svjetlost zasja prema vama u dnevnoj sobi, zbog koje ćete bježati, a ne ostati.
Renderiranje boja. Ra>80 je minimum, inače će se boje reproducirati neprirodno. Koristite li LED ugradbena svjetla kao zamjenu za viseća svjetla u blagovaonici, odmah ćete primijetiti lošiji prikaz boja. Ono što se tamo poslužuje jednostavno izgleda drugačije. Što je prikaz boja bliži sto (ili jednak sto), to bolje. Pogotovo ako ste prethodno koristili halogene žarulje. Zato što ste uvijek bili počašćeni prikazom boja Ra 100.
U kupaonici i kuhinji svjetla mogu (po potrebi) doći u dodir s vlagom. Stoga morate biti sigurni da svjetla ispunjavaju prave zahtjeve u pogledu vodonepropusnosti.
Stoga pripazite na IP zaštitu! U kupaonici to ovisi o zaštićenim područjima. U većini slučajeva potreban je najmanje IP44 (zaštićen od prskanja). U području tuš ili kada zahtjevi su veći. U kuhinji su dovoljna IP20 svjetla u prostoriji, osim u dijelu sudopera. Ovdje se preporučuje IP44 ili viši.
Pažnja: Ako postavljate kuhinju restorana ili bazena, vrijede drugačiji propisi. Naši stručni savjeti rado će vam pružiti informacije o svim pitanjima vezanim uz vrste zaštite. Podatke za kontakt možete pronaći na našoj posebnoj stranici za poslovne korisnike.
Prije svega, potrebna vam je stropna utičnica. A budući da uvijek morate bušiti rupu za ugradnu rasvjetu, potrebna vam je šupljina. To je ono što spušteni stropovi nude. ** izbušite** u ovaj spušteni strop (važne informacije o promjeru svjetiljke i dubini ugradnje možete pronaći u detaljima o proizvodu na Lumories.hr). Sada umetnite konektor i pritisnite svjetlo u rupu.
Ono što zapravo zvuči prilično jednostavno, zapravo može biti prilično stresno za laike. Iskreno, uključujete li i sebe? Ne morate nam reći, ne brinite! No toplo preporučamo da tada instalaciju obavi električar.
Vaša sigurnost nam je najvažnija!
Koliko svijetla želite da vaša soba bude? I koliko ugradbenih svjetala koristite za ovo? Vidite: koliko lumena trebate ovisi u potpunosti o vama. I svrha korištenja.
Možete dobiti približnu ideju o potrebnoj svjetlini na sljedeći način: Zamislite koliko bi vam žarulja (konvencionalnih, tj. ne halogenih) trebalo da osvijetlite prostoriju ili da napravite otok svjetla. Tri puta 60 vata? Onda vam je potrebno oko 2400 lumena u prostoriji. Pet puta 40 vata? Onda je 2000 lumena dobra smjernica. Mnoga LED ugradna svjetla proizvode oko 400 lumena. To je ekvivalentno žarulji od 40 W.
Imate li još pitanja? Zatim kontaktirajte naš stručni savjet. Ako imate spremne dimenzije sobe, dobit ćete odgovor na svoje pitanje brže nego što mislite – a nakon toga ćete biti puno, puno pametniji. Kontakt podatke možete pronaći u nastavku.
Ovisi o proizvodu. Neki LED ugradbeni reflektori imaju pokretače već integrirane u svjetlo i stoga ne zahtijevaju dodatni pokretač. Mogu se spojiti izravno na mrežu od 230 volti. Ali postoje i LED ugradne svjetiljke koje treba napajati vanjskim LED drajverom.
Možete saznati kako se to odnosi na vaš željeni proizvod u pojedinostima o proizvodu.
Spušteni strop uvijek znači malo smanjiti prostoriju. Odlučite li se dakle za blago spušteni strop, imate veću prostoriju, ali manje prostora za svjetlo. Tada jednostavno može biti pretijesno, čak i za tako ravno svjetlo kao što je ugradni reflektor. Ponekad izolacija počinje pucati nakon nekoliko centimetara. Ovdje biste trebali koristiti ugradna svjetla s malom dubinom ugradnje. Plitka dubina ugradnje je već 3 cm. Informacije o dubini ugradnje mogu se pronaći u pojedinostima proizvoda za odgovarajući proizvod.
Ali Oprez: LED diode se više ne zagrijavaju (njihovo stvaranje topline može se opisati kao mlako). Ali ne biste ih trebali ugraditi izravno u izolaciju. Nagomilavanje topline drastično smanjuje životni vijek LED dioda.
Daljnja pitanja o LED ugradbenim svjetlima? Nema problema za naš stručni savjet! Ovdje možete pristupiti našem obrascu za kontakt.
Precrtane cijene na Lumories.hr odgovaraju preporučenoj cijeni proizvođača.
Sve cijene u EUR, uklj. 25% PDV-a i bez troškova dostave.